Zosia-Samosia

Minister MSWiA BŁASZCZAK Mariusz s. Lucjana to człowiek skromny i... przytomny, co udowodnił w wigilię Międzynarodowego Dnia Dziecka.

30 maja przyznał sobie...

img_5369jpg

Honor taki przysługuje za: „wykazanie wyjątkowej ofiarności i odwagi w bezpośrednich działaniach ratowniczych w czasie pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia; długoletnią ofiarną służbę lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej”.

strazakjpg

Po przespaniu się z tematem, już 31 maja złotą odznakę spuścił do kanału...

img_5370jpg

Jako harcerz, który nie raz w pokrzywy wlazł...

harcerzjpg

Po naprężeniu zwojów mózgowych zajarzył, że medalik byłby przedwczesny, bowiem nie zdobył wszystkich sprawności - jak pisał wieszcz narodowy Adam M. - w dzieciństwie sielskim, anielskim, w młodości górnej i durnej, kiedy był jeszcze zuchem...

img_5380jpg

Do kompletu zabrakło sprawności NR 11. SAMODZIELNY ZOSIA-SAMOSIA

***

Dzień 1 czerwca jest świętem naszych milusińskich. Z tej okazji odkurzam wspaniały utwór Juliana Tuwima, leciusieńki niczym confetti zrzucane z helikoptera na ministerialne głowy w Augustowie, zwiewny niczym skrzydła aniołów dosiadających rumaków w szczecińskim orszaku Trzech Króli.

img_5382jpg

Kochajmy i - co najważniejsze - czytajmy poetów. Ze zrozumieniem!


Leszek Juliusz Tomczuk

I think that, as life is action and passion, we should share the passion and action of our time at peril of being judged not to have lived at all.