Skamielina

Biskup Józef Wysocki z diecezji elbląskiej twierdzi, że „prezydent Duda to dar od Boga”, a proboszcz Jacek Przybyła przecieszyńską parafiankę Beatę Szydło nazwał „wielkim darem Bożym, który zdarza się raz na tysiąc lat”.
Ciarki przechodzą po plecach na myśl, kim w takim razie jest Prezes - Ojciec Chrzestny Boskiego Andrzeja i Boskiej Beaty?
Musi być KIMŚ/CZYMŚ BOSKO BOSKIM. Rzeczniczka PiS Mazurek mówi o Nim: „Jarosław Kaczyński to jest człowiek niezwykle dobry, kompletnie nie jest małostkowy, nie przejmuje się negatywnymi opiniami na swój temat, przez co pokazuje, jaką ogromną klasę ma w sobie. To jest człowiek, dla którego Polska jest najważniejsza. Wszyscy powinniśmy go absolutnie z większym szacunkiem traktować, bo jest to jedyny człowiek, któremu udało się uzyskać tak ogromny sukces”.
Kolega klubowy rzeczniczki, Marek Suski (w cywilu perukarz teatralny), opisał Prezesa następująco: „To wielki patriota, dla którego dobro Polski to najważniejsza rzecz w jego życiu. Jarosław Kaczyński poświęcił się całym życiem. Nie ożenił się, bo służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwiać jakiejś kobiety, którą by pozostawiał służąc Polsce”.

***

4 lipca 2012 roku ogłoszono, że w Wielkim Zderzaczu Hadronów pod Genewą odkryto cząstkę elementarną, która prawdopodobnie jest poszukiwanym od blisko pół wieku bozonem Higgsa. Odkrycie domyka tzw. Model Standardowy, najważniejszą teorię współczesnej fizyki cząstek elementarnych. Bozon Higgsa nazywany jest „Boską cząstką”, bez niego materia, wszystko, co istnieje, nie miałaby w ogóle masy. Polski uczony dr Piotr Zalewski nazwał cząstkę „żywą skamieliną z początku Wszechświata”.

Prezes jest żywą skamieliną. Bez Niego nie byłoby Szydło, Mazurek, Suskiego, Dudy, paru proboszczów i biskupów. Otaczałaby nas ciemna masa.


Leszek Juliusz Tomczuk

I think that, as life is action and passion, we should share the passion and action of our time at peril of being judged not to have lived at all.