Nienażarci

Moja wnuczka Wanda rozpoczęła drugi miesiąc życia i już nie jest biedna! Nominalnie na jej koncie figuruje bowiem 1000 złotych z obiecanych pięćset, co miesiąc wypłacanych przez Prawo i Sprawiedliwość na każde drugie dziecko w rodzinie. Do końca pisowskiej kadencji dziewczę zgromadzi kapitalik w wys. 24 000 zł, nie licząc oczywiście odsetek. 

Żyć, nie umierać, pod ludzkim zarządem pisowskiej pani premier! 

Jeżeli powyższe kalkulacje okażą się głupie i bez sensu, nadzieje dziadka Leszka spalą się na panewce. Uznam wtedy, że Beata Szydło jest kłamczuchą, która Wandę oszukała. W tej sytuacji samochód, którym objeżdżała wyborczą prowincję, powiem nosić nazwę "Wygłupobus" - wehikuł karierowiczki, która na chama parła do władzy. 

Ale co tam niespełna dwumiesięczna Wandeczka i jej 500 złotych, o które niemowlę się nie upomni. Ta pięćsetka to wyborczy kabanosik, cienki i niekonsumpcyjny, tonę kiełbasy wyborczej prezentuję pod felietonem*. Niekończące się obiecanki-cacanki Beaty Szydło.

Pisowskim magom wróżę czarno. Za trzy lata wybory samorządowe i «obiecywacze wszystkiego dla wszystkich» powinni zacząć się bać już dzisiaj. Wystawimy im rachunek. 

PO to partia zdemoralizowanych smakoszy ośmiorniczek i dlatego przegrała. Zasłużenie! Z kolei prawo i sprawiedliwość to wartości ponadczasowe. Czy partia mająca w nazwie te słowa gwarantuje moralną odnowę? Myślę, że wątpię. Udowodnię to na na brzeskim przykładzie.  

Nim na naszym brzegu wylądujemy zaprezentuję casus posła Łukasza Zbonikowskiego (PiS), zapisany w komentarzu anonimowego internauty. 

~DDR : Posła Zbonikowskiego zobaczymy już 4 kadencję! To jest piękny obraz inteligencji wyborców. PiS cofnął mu poparcie za ostatnią burdę w domu, gdzie żona zadzwoniła na policję bo ją atakował i ukradł telefon. Wcześniej afera meleksowa - po pijaku rozbijali się wózkami golfowymi w hotelu na Cyprze, szkody wyceniono na 10k Euro. Następnie namawianie do aborcji panny której zrobił na boku dziecko (PiS i aborcja, haha). Parę dni temu Zbonikowski pojechał na konwencję PiSu do Bydgoszczy pomimo braku zaproszenia. Namierzył go prezes Kaczyński i z mównicy wykrzyczał, że na sali jest "osoba której być tutaj nie powinno, która bezprawnie korzysta z loga Prawa i Sprawiedliwości". Posłowi Zbonikowskiemu to nie przeszkadza, bo do koryta drogę znajdzie zawsze. No i znalazł :D Na banerach wyborczych walnął slogan "Zaufaj prawdzie! Nr 3 na liście*". Z gwiazdką na końcu, a pod spodem drukiem tak drobnym, że bez okularów nie podchodź: "*3. na liście najsympatyczniejszych parlamentarzystów z Włocławka wg sondy z października 2014 r." I ludzie to łyknęli, mistrzostwo świata, haha :D A pytany, dlaczego startuje w wyborach pomimo że partia sobie tego nie życzy, odpowiedział że musi, bo zagrożony byłby byt ekonomiczny jego rodziny :D Ten człowiek ma świadomość że nie nadaje się do żadnej uczciwej pracy, to się w głowie nie mieści :D

Posła dla Brzegu zafundował Paweł Kukiz. Kim jest ów człowiek - nie wiadomo. Oby nie gustował w ośmiorniczkach i kawaleryjskiej szarży na meleksach. Zobaczymy, jaka będzie z niego pociecha. 

Przyjrzyjmy się brzeskiej elicie rządzącej. Na czele stoi bezideowy miłośnik Marszałka i Kasztanki, który zawiązał koalicję (cytuję za Jarosławem Kaczyńskim) z „partią konsekwentnie prorosyjską“. Bez owijania w bawełnę wyłuszczę, że chodzi o Macieja Armina Stefańskiego, który za utrzymanie się na stołku starosty zwąchał się z Arturem Kotarą, szefem powiatowym PSL. Panowie na tyle się dogadali, że skręcili fotel dla Anny Kotarowej - małżonki burmistrza Lewina Brzeskiego. Stołek wspomagający Aleksandra Podgórnego, który nie radzi sobie - taka jest logika! - z kierowaniem Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i musi mieć zastępczynię. Małżonka Kotary zasiada ponadto w radzie nadzorczej brzeskich wodociągów. Żeby było do kompletu: jej zaradny mąż dorabia, jako wiceprzewodniczący rady nadzorczej BPEC. 

Cyrk jest tym większy, że Artur Kotara wyrwał Lewin Brzeski do Aglomeracji Opolskiej, osłabiając tym samym Subregion Brzeski. Dlaczego siebie i swojej połowicy nie urządził w spółkach opolskich - wyjaśnić może miłośnik Marszałka i Kasztanki - Stefański dwojga imion. 

Będąc w dalekim świecie dowiedziałem się że w Brzegu odchodzi Meksyk na całego. Oszczędzany dotąd w krytyce burmistrz Jerzy Wrębiak wzuł Arminowe buciory. 

Dla mnie to dramat niemalże osobisty! 

Wierzyłem, że jest nieprzemakalny i wniesie do brzeskiego samorządu nową jakość. Zdołował mnie news autorstwa redaktora Jarosława Staśkiewicza.  

http://www.nto.pl/wiadomosci/brzeg/art/9033638,nep...

Burmistrzu Jerzy Wrębiaku! Wstydzę się za Pana. KROPKA 

_______________

*Szydło obiecała:

- każdemu dziecku po 500 zł/mc

- nie dopuści do zamknięcia ani jednej kopalni i nie zwolni żadnego górnika

- reaktywuje stocznię w Szczecinie

- anuluje wiek emerytalny 67 i przywróci 65

- zlikwiduje VAT 8% na ubranka dla dzieci

- obniży VAT do 22%

- da pracę młodym i mieszkania socjalne na start

- podwoi pensje pielęgniarkom i całej służbie zdrowia

- przewalutuje frankowiczów

- zwiększy 3-krotnie kwotę wolną od podatku

- podniesie renty i zwiększy emerytury

- podniesie najniższą krajową do poziomu UE

- podwoi nakłady na polską naukę

- zrepolonizuje banki

- opodatkuje hipermarkety i banki

- lekarz i dentysta będzie w każdej szkole

- przedszkola będą za darmo

- obniży CIT z 19 do 15% dla przedsiębiorstw zatrudniających minimum 3 osoby

- wycofa Polskę z pakietu klimatycznego

- stworzy system obrony terytorialnej kraju

- zlikwiduje NFZ, pieniądze przekaże wojewodom

- zapewni wzrost liczby lekarzy i pielegniarek

- ochroni lasy panstwowe zapisem w Konstytucji

- będzie bronić złotówki przed euro

- będzie bronić polskiej ziemi przed wykupem

- będzie aktywnie dzialać na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemysłu

- wyrówna dopłaty bezpośrednie dla rolników, zrekompensuje straty związane z embargiem rosyjskim

- dokona zmian dotyczących ustaw śmieciowych

- da prawo rodzicom do decydowania o edukacji swoich dzieci

- zlikwiduje gimnazja, przywróci 8-klasową szkołę podstawową i 4-letnie licea

- zlikwiduje bankowy tytuł egzekucyjny

 - zwiększy i wesprze eksport

- wprowadzi program uruchomienia biliona 400 mld zł na inwestycje, łącznie z funduszami europejskimi

- rozwinie budownictwo mieszkaniowe

- odbuduje polski przemysł

- powoła Narodową Radę Rozwoju

- powoła Radę Przedsiębiorczości

- usprawni i uskuteczni dyplomację

- stworzy bezpieczeństwo energetyczne.

I think that, as life is action and passion, we should share the passion and action of our time at peril of being judged not to have lived at all.