Myśli nie/pozbierane (6)

Jęki z Parafii Przecieszyn k. Brzeszcz. Przez osiem ostatnich lat rezydentki i rezydenci byli ignorowani przez rząd Platformy, który nie wsłuchiwał się… Myśmy się wsłuchali… Przez dwa lata dobrej zmiany przychyliliśmy im nieba. Ani oni, niewdzięcznicy, odeszli od łóżek chorych i głodują z ustami pełnymi kawioru. Kiedy już do syta się nagłodują, spotkam się z nimi i się wsłucham.

Młodociany „redaktor" Ziemowit Piast Kossakowski, którego Samuel Pereira "zawiesił" za hejtowanie lekarzy-rezydentów, to protegowany posła PiS Sasina Jacka! Ten pisowski prominent - medialny gaduła o temperamencie nieprzegadanej przekupy - bez powodzenia promował Kossakowskiego w wyborach samorządowych. Sasin-Pereira-Kossakowski - egzotyczne trio polityczne.

Minister koordynator służb specjalnych „dementuje” składając... oświadczenie o krystaliczności mgr Przyłębskiej. Natomiast małżonka swego męża (ps. Wolfgang) z zakłopotaniem oświadcza: "ja chciałabym, żeby to wszystko zostało wyciszone". Jeśliby nie umoczyli - poszliby z Gazetą do sądu i wszystko by się wyświetliło, a „nierzetelny” red. Czuchnowski, przyodziany w pasiaki, zaległby na więziennej pryczy. Pisowskim aparatczykom trzęsą się portki, uruchomili więc usłużną prokuraturę, która wystawi im świadectwo nieskazitelności.

Kaczyści „dali radę” z janowskimi arabami i z białowieskim kornikiem drukarzem, teraz z bolszewickim zapałem deformują sądownictwo i szkolnictwo. Ostatnio wzięli się za jazzmanów, którzy w ich ocenie, jako melomanów z drewnianymi uszami, nie mogą być nauczycielami muzyki. Faszyści i komuniści również nie czaili, co to synkopa i nie cierpieli improwizowania.

Miejsce zamieszkania implikuje temperament, zachowanie a nawet modę. Przykładem wieś Przecieszyn. Szara mieszkanka o ponurym obliczu ponuraczką nie jest. Ze wszystkiego co robi przecież się cieszy, Wolaków pociesza i w pociesznych garsonkach prezentuje się przepociesznie.

Nie wiem, czy to w ogóle jest ważne, ale może kogoś zainteresuje...
Nie lubię Jarosława! A że nie jednemu kundlowi na imię Burek, uszczegóławiam: Kaczyńskiego Jarosława s. Rajmunda i Jadwigi.

Leszek Juliusz Tomczuk

I think that, as life is action and passion, we should share the passion and action of our time at peril of being judged not to have lived at all.