Daleko od noszy

Sklecona przez powiatowego rozprowadzacza wspaniała koalicja dała przyzwolenie na radykalną zmianę obecnej formuły brzeskiej lecznicy. 

- Idziemy w kierunku geriatrii - dalekosiężne wizje snuje człowiek, który wpadł na tak odkrywczy pomysł. To nic, że nie współgra z koncepcją rozprowadzacza, który latami zaklinał, że szpital jest jego «okrętem flagowym». Nagle się okazuje, że BCM nie jest nawet łajbą, to rozklekotana furmanka i już widać w jakim kierunku obecny jej szef (co miesiąc inkasujący wypałowaną pensję) ów wóz ciągnie. 

- Brzeg się starzeje i należy wyjść temu naprzeciw - argumentuje. Zgoda i oklaski. Idąc tym tropem brzeska Alma Mater wina już dzisiaj powołać przyszłościowy kierunek edukacji: gerontologia - nauka o ludziach bardzo dawno po wojsku.  

Oczyma wyobraźni widzę propagowaną przez rzecznika starosty fotografię, a na niej, w centralnym miejscu, powiatowego rozprowadzacza otoczonego genialnymi menadżerami od zdrowia (koniecznie musi być poprzedni i obecny) w towarzystwie rektora WSHiE. Panowie uśmiechają się optymistycznie, radując się z przeprofilowania uczelni i zmiany jej nazwy na Sorbonę Gerontologiczną. 

Wpompowaną kasę w oddziały medyczne (zakupiono nowe sprzęty i urządzenia), które przestaną istnieć zanim jeszcze rozwinęły żagle, należy zagospodarować z głową. A powiatem trzęsą głowy naprawdę tęgie, więc bez paniki. Zbędne graty można zlicytować na Allegro i zakupić ile tylko się da - skalpeli, silikonu i botoksu. Zapyta ktoś - po co? Skoro geriatria taka opłacalna, to jeszcze bardziej dochodowa jest chirurgia plastyczna! 

To będzie to. 

null

KLIKNIJ

Za szykujących się rządów „dobrej zmiany“, wzmocnionych posłem-ministrantem z Brzegu, społeczeństwo szybko się wzbogaci (uwierzyłem prezydentowi i pomału wierzę Beacie Szydło). Skoro będziemy mieli nadmiar gotówki, zaczniemy śmielej zerkać do luster. I co tam zobaczymy? No, nie! Łysinę, zmarszczki, wągry i generalnie szpetotę.  

Nie rozpaczajmy, oswójmy przemijanie. Na starość zafundujemy sobie odrobinę luksusu. Można przecież to i tamto wygładzić, albo z przodu i tyłu coś powiększyć ewentualnie zaokrąglić. Nie będzie musu wyjeżdżania na lifting do Tajlandii lub jakiejś Kalifornii. 

Wszystko będziemy mieli w Brzegu. #DAMY RADĘ...

I think that, as life is action and passion, we should share the passion and action of our time at peril of being judged not to have lived at all.